Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


pitel:hero:recenze

Zkušenosti s Hrdinou

Nebudu tu psát jak je Hero skvělé, to už udělali jiní. Spíš sem ve stručnosti napíšu moje poznatky. Podotýkám že předtím jsem žádný smartphone nevlastnil.

Baterie

časté stížnosti byly na výdrž baterie. Ta je opravdu s defaultním nastavením slabá (necelý den). Pokud ale povypínáte všechny synchronizace Facebooků, Twitteru a flickerů v pozadí (nebo je aspoň nastavíte na rozumný čas, tzn. alespoň 2 hodiny) a navíc některé cool widgety, není problém vydržet i přes dva dny v pohotovosti. Když bude chvíli pogooglíte, určitě najdete i další tipy jak výdrž baterie ještě zvýšit. Osobně nevidím nic špatného na návyku dávat telefon na noc do nabíječky, stejně ho ke spánku nepotřebujete. Hero navíc není hloupý, a když se uspí, povypíná bezdrátové přenosy a zapíná je jen když je potřebuje.

Nastavování

V základním nastavení telefonu nenajdete polovinu věcí, která byste tam čekali. Je to asi dáno tím jak je Android modulární. Chcete nastavení fotoaparátu? Najdete ho v aplikaci fotoaparát. To platí i o dalších podle mého běžných nastaveních telefonu jako SMS/MMS nebo seznam kontaktů. Chápal bych, že browser nebo hry mají nastavení odděleně, ale u těchto běžných telefonních funkcí to bylo z počátku matoucí.

Klávesnice

Telefon nemá hardwarovou klávesnici a z počátku budete na tu softwarovou nadávat, ale zvyknete si. Doporučují provést kalibraci, protože je dost dobře možné že kvůli zakřivení prstu ve skutečnosti telefon registruje dotyk mírně šejdrem od středu písmena a tímto ho to naučíte.

GPS

Kamarád vlastní HTC Kaiser II (pokud si dobře pamatuji) a stejně používá bluetooth modul, kvůli mizerné přesnosti. S Hero jsem tento problém neměl. GPS říkala že stojím pár metrů od geocache, a já jí právě vytahoval z úkrytu, takže pohoda. Díky A-GPS navíc máte fix a přesnost +- 8 metrů během 10 vteřin.

Android 1.5

Je to škoda, a trošku nepochopitelné, že takto moderní telefon má takto starý OS. Prostředí Sense sice vypadá hezky, ale klidně bych ho vyměnil za 2.0. HTC ale slibuje 2.1 počátkem roku 2010, tak uvidíme. A když by nic, tak pro rootlé Hero existuje několik ROM s 2.0 (nezkoušel jsem).

Fotoaparát

Moc od něj nečekejte. Myslím že můj starý SE K550i fotil lépe (i když ne v 5 megapixelech). Navíc chybí blesk, takže za šera nevyfotíte nic. A před objektivem není žádná krytka a je zrovna v místě kam krásně zapadne prst když telefon držíte.

/var/www/wiki/data/pages/pitel/hero/recenze.txt · Poslední úprava: 30. 12. 2022, 13.43:01 autor: 127.0.0.1